İlkay İlknur

Microsoft Yaz Okulu 2013'ün Ardından

August 26, 2013

Twitter ve Facebook'tan takip ettiyseniz geçtiğimiz hafta Microsoft'un düzenlemiş olduğu yaz okulundaydım. Konumuz da tabi ki C#'tı. İki gün boyunca .NET platformunun ilk günlerinden başlayarak C# programlama dilinin bugüne kadarki konumuna kadar aldığı yola 2 günde bakmaya çalıştık. Konular fazla, zaman da kısıtlı olunca biraz hızlı gitmek zorunda kaldım ancak katılımcıların ilgisinin oldukça iyi olduğunu itiraf etmem gerekir.

Oturumlar içerisinde C# programlama dilinin her bir sürümünde getirilen yenilikleri incelerken katılımcılarla zaman zaman geçmişte yaşadığım MSP'lik ve staj anılarımdan da bahsetme fırsatı yakaladık :)

Eğitim sonunda katılımcılardan aldığım feedbackler oldukça olumluydu. Umarım faydalı bir 2 gün geçirmişinizdir :) Kendi adıma konuşmak gerekirse, 2009 yılında katılımcı olarak katıldığım Microsoft yaz okulunda 4 sene sonra bir MVP olarak eğitim vermek oldukça güzel bir duygu. Umarım gelecek senelerde de bu platformlarda bulunurum. :) Eğitim sırasında yaptığımız örnekleri ve sunumları biraz gecikmeli de olsa :)  buradan indirebilirsiniz.