İlkay İlknur

SDU Yazılım Zirvesi 2012’nin Ardından

March 20, 2012

Merhaba Arkadaşlar,

Blogdan da daha önce duyurusunu yaptığım üzere 12-13 Mart tarihlerinde Burak Selim Şenyurt ve Ercan Bozkurt ile beraber SDU Yazılım Zirvesine katılmak üzere Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’ndeydim.

Özellikle benim için oldukça zor geçen bir hafta sonundan sonra Pazartesi günü sabahın erken saatlerinde Isparta’ya vardım ve sabah kahvaltısının ardından Yazılım Kulübündeki arkadaşlar ile birlikte etkinliğin yapılacağı salona geçtik.

Günün ikinci oturumu olan C# 5.0 oturumunda arkadaşlara C# 5.0 ile beraber gelecek olan yeniliklerden, biraz Windows 8’den ve biraz da Roslyn projesinden bahsettim. Yemek öncesi bu bahsettiğim konular tabi ki biraz ağır geldi :) ancak yemekten sonra da kısa bir süre oturuma devam ederek sunumumu tamamladım.

Birinci günün sonunda ise 3 konuşmacının yer aldığı dinleyicilerin istedikleri soruları özgürce sorabildikleri bir panel ile günü sonlandırdık. Panel içerisinde özellikle diğer konuşmacılara göre en yakın zamanda üniversiteden mezun olmuş biri olarak yaşamış olduğum deneyimlerden arkadaşlara bahsetmem arkadaşların ilgilerini oldukça çektiğini düşünüyorum. Ayrıca özellikle son 6-7 aydır elde etmiş olduğum proje deneyimlerinden de bahsetmem (tamam kabul ediyorum bahsetmekten çok onlarla biraz dertleştik :) ) onları nasıl bir dünyanın beklediği konusunda da biraz fikir sahibi olmaları açısından faydalı olduğunu düşünüyorum.

İkinci gün ise workshop günüydü. Günün ilk workshopı bana aitti ve arkadaşlar ile “Mevcut C# Yeteneklerimizi Üst Sınırlara Çekmek” başlıklı bir workshop gerçekleştirdik.

2 günün sonunda SDU Yazılım Kulübü tarafından muhteşem bir organizasyon yapıldığını da söylemeden edemeyeceğim. Misafirperverlikleri süperdi. Açıkcası bu kadarını beklemiyordum. Özellikle kulüp başkanı Gökhan Kara’ya ve ilk gün sabahın ilk saatlerinde Isparta’ya gelişimden ayrılışıma kadar her zaman yanımızda olan Resul Rıza Dolaner’e teşekkür ederim. Umarım yine ilerleyen zamanlara Isparta’da başka etkinlikler de yaparız.

Kendi açımdan baktığımda ise bu konseptte konuşmacı olarak yer aldığım etkinlikti. Tabi ki eksik noktalarım olmuştur ancak genele baktığımdan kendi açımdan faydalı ve başarılı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.

İlerleyen aylarda başka üniversitelerde ve başka etkinlikler içerisinde de yer alıyor olacağım. Takipte kalın ;) !!